Coraz więcej osób decyduje się na montaż rolet wewnętrznych. Szczególnie okres wiosenno-letni jest czasem, kiedy promienie słoneczne bywają dokuczliwe. Rolety to najbardziej klasyczne rozwiązanie, które pozwala uchronić się przed nadmiernym słońcem wpadającym do pomieszczeń. Jakie jeszcze są zalety tego typu osłon? Co dają rolety wewnętrzne?

Spis treści:

  • Rolety wewnętrzne jako ochrona przed słońcem
  • Wewnętrzne rolety jako alternatywa dla firan i zasłon
  • Roleta wewnętrzna – jakie ma zalety?
  • Jak wybrać rolety wewnętrzne?

Z wpisu dowiesz się, jakie zalety mają rolety wewnętrzne, kiedy mogą być dobrą alternatywą dla firan i zasłon oraz jak wybrać odpowiednią osłonę okienną.

Rolety wewnętrzne jako ochrona przed słońcem

Jak zostało wspomniane na wstępie, największym atutem rolet wewnętrznych jest to, że skutecznie chronią przed nadmiarem promieni słonecznych wpadających do wnętrza. Montując tego typu osłony okienne, można mieć pewność, że efekt nasłonecznienia zostaje zmniejszony, gdy roleta będzie opuszczona. To przydatna funkcja szczególnie w letnie, upalne dni, gdy wysokie temperatury dają się domownikom we znaki. Obecnie do wyboru jest wiele rodzajów rolet: plisy, rolety dzień noc, rolety wolnowiszące, naścienne. Można także dopasować tkaninę do indywidualnych potrzeb, decydując się np. na roletę zaciemniającą. Dzięki dokładnemu dopasowaniu, temperatura w pomieszczeniu nie będzie zbyt wysoka.

Wewnętrzne rolety jako alternatywa dla firan i zasłon

Rolety wewnętrzne są także doskonałą alternatywą dla firan i zasłon. Choć oczywiście roleta i zasłona mogą ze sobą współgrać, jeśli nie chcemy, nie ma konieczności montowania kilku rodzajów osłon. Rolety nadają wnętrzom przestronności. Zajmują mniej miejsca niż firany czy zasłony. Są również łatwiejsze w utrzymaniu w czystości, a kurz na materiale nie gromadzi się tak bardzo, jak w przypadku ciężkich zasłon. To dlatego roleta będzie doskonałym wyborem w domu alergika.

Roleta wewnętrzna – jakie ma zalety?

Utrzymanie rolet wewnętrznych w czystości jest bardzo proste. Wybierając kompleksową usługę – rolety na wymiar, montaż – w krótkim czasie można się cieszyć nowymi osłonami okiennymi. Mechanizm działania każdego modelu rolety jest zbliżony do siebie. Jeśli roleta nie jest zbytnio zabrudzona, do jej wyczyszczenia wystarczy jedynie szmatka zwilżona ciepłą wodą. W przypadku, gdy na rolecie pojawią się zacieki lub większe plamy, stosuje się bezpieczne środki czystości. Niektóre rolety można prać, jednak szczegółowe informacje znajdują się w instrukcji dołączonej do każdego modelu.

Jak wybrać rolety wewnętrzne?

W ofercie można znaleźć wiele modeli rolet, które montuje się wewnątrz pomieszczenia. Największą popularnością cieszą się rolety plisowane, rolety dzień noc. Ogromnym plusem jest możliwość dopasowania odpowiedniego koloru, który podkreśli charakter wnętrza. Wewnętrzne rolety to odpowiedni wybór dla osób, które cenią sobie komfort, praktyczność i nowoczesne rozwiązania. Rolety na wymiar to gwarancja trwałości i wyjątkowej estetyki.