Plisy, czyli rolety plisowane, gwarantują ogromny komfort w domach i mieszkaniach. Pozwalają na relaks, skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi, zapewniają prywatność, a jednocześnie pozwalają na dopływ naturalnego światła. Do wyboru są plisy okienne w najróżniejszych kolorach, więc można je łatwo dopasować do stylistyki wnętrza. Jakie jeszcze zalety mają tego typu osłony? Jak plisy okienne poprawiają jakość życia? Wyjaśniamy!

Spis treści:

Dlaczego warto zainwestować w plisy do okien?
Funkcjonalne i stylowe rolety plisowane
Zalety plis do okien

Z wpisu dowiesz się, czy warto zdecydować się na zakup rolet plisowanych, jakie są zalety rolet harmonijkowych.

Dlaczego warto zainwestować w plisy do okien?

Przede wszystkim rolety plisowane wyróżniają się niepowtarzalnym designem. To, co zachwyca, to delikatna i unikatowa struktura. Rolety harmonijkowe prezentują się w oknach bardzo lekko. Plisy można z łatwością dopasować zarówno do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym, minimalistycznym. Ciekawa harmonijkowa struktura sprawia, że okna przepięknie się wyróżniają na tle całej aranżacji. Nadają się do montażu na dużych i małych przestrzeniach. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wykorzystania plis okiennych także w oknach o nietypowych kształtach, np. okrągłych, a także w oknach dachowych. Plisy okienne można również łączyć z zasłonami.

Funkcjonalne i stylowe rolety plisowane

O montażu plis powinny pomyśleć przede wszystkim osoby, które pracują w domu, a oślepiające promienie słoneczne skutecznie utrudniają funkcjonowanie. Rolety plisowane skutecznie pozwalają na ograniczenie ilości promieni słonecznych, a jednocześnie nie odcinają nas od naturalnego światła. Wystarczy osłonić przeszklenia plisami, aby we wnętrzu nadal było jasno, jednak w pomieszczeniu zapanuje przyjemna temperatura. Plisowana tkanina filtruje promienie, dlatego mieszkanie staje się bardziej przyjazne. Rolety plisowane pozwalają również na stworzenie idealnych warunków do odpoczynku.

Plisy poprawiają widoczność w domowych przestrzeniach. Gdy osłonimy okno, światło słoneczne odbijające się w ekranie monitora już nie będzie dla nas problemem! Nawet w ciągu dnia plisy pozwolą stworzyć odpowiednie warunki do oglądania telewizji czy wyświetlania filmów z projektora. Z tego samego powodu są polecane także do pokoi dziecięcych czy sypialni.

Zalety plis do okien

Plisy to gwarancja skutecznej ochrony przed intensywnymi promieniami słonecznymi, ale nie tylko. Można kupić rolety harmonijkowe z innowacyjną tkaniną, która zapewnia lepszą izolację termiczną. Dzięki temu przegrzane pomieszczenie już nie będzie kłopotem. Wśród dodatkowych atutów rolet plisowanych można wymienić: oryginalny design, ponadprzeciętną wytrzymałość, wysoką odporność na osiadanie kurzu i wilgoć, łatwy montaż oraz sterowanie, proste czyszczenie, elastyczność oraz możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb. Plisy okienne można odsłaniać od dołu i od góry. Jak widać, to bardzo korzystne rozwiązanie!