Moskitiera to najlepszy i najprostszy sposób na powstrzymanie insektów, przed dostaniem się do pomieszczeń mieszkalnych. Producenci tego produktu rozszerzają dostępny asortyment, ze względu na zmieniające się cechy klimatu oraz rosnącą popularność moskitiery. Dostępne modele można dopasować indywidualnie do potrzeb, aby siatka jak najwygodniej spełniała swoją pożyteczną funkcję. Jakie wyróżniamy typy moskitiery i do jakich okien są one dedykowane? Zapraszamy do wpisu.

Spis treści:

  • Główne cechy moskitiery okiennej i drzwiowej
  • Jakie wyróżniamy typy moskitiery?

We wpisie przeczytasz jakie są główne cechy moskitiery okiennej i drzwiowej, oraz jakie wyróżniamy ich rodzaje.

 

Główne cechy moskitiery okiennej i drzwiowej

Wlatujące przez okna owady są najbardziej uciążliwe wieczorową porą, gdy w pomieszczeniach mieszkalnych korzystamy ze sztucznego światła. Przyciąga ono insekty, które powodują drastyczny spadek komfortu odpoczynku mieszkańców. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się owadów, jest zastosowanie odpowiedniego typu moskitiery. To rozwiązanie jest w pełni ekologiczne, nie stanowi zagrożenia dla człowieka ani dla środowiska. Kosztuje zdecydowanie mniej niż kilkanaście puszek ze środkami owadobójczymi, zakupionymi w ciągu całego sezonu letniego. Co więcej, moskitiery chronią nie tylko przed owadami, ale także przed pyłkami i zanieczyszczeniami z zewnątrz. Drobna struktura siatki powoduje, że z pewnej odległości moskitiera jest niewidoczna dla oka i doskonale współgra z ramą okienną.

 

Jakie wyróżniamy typy moskitiery?

  1. Moskitiery ramkowe – klasyczny i najprostszy typ siatki. Nadaje się do montażu większości okien i drzwi. Umożliwia bezinwazyjny montaż na oknie (bez uszkadzania ramy okiennej) i bardzo        dobrze wpasowuje się w kształt drzwi lub okna. Możliwe jest dopasowanie dowolnego koloru ramki oraz moskitiery. Moskitiera ramkowa jest także wykonana na zamówienie
  2. Moskitiery drzwiowe otwierane – osadzona za pomocą zawiasów, jej główne zastosowanie to montaż na oknach balkonowych. Posiada magnetyczne zamki dzięki temu pozostaje na miejscu nawet w wietrzną pogodę. Moskitiera drzwiowa otwierana, wyposażona jest w uszczelkę oraz wygodne uchwyty zapobiegające rozerwaniu siatki. 
  3. Moskitiery plisowane – ich główne zastosowanie to montaż na drzwiach balkonowych i tarasowych. Dopuszczalny jest montaż moskitiery plisowanej na drzwiach otwieranych klasycznie jak i przesuwnych. Moskitiera ma kształt harmonijki która osadzona jest w cienkiej prowadnicy. Ten specyficzny typ moskitiery umożliwia całkowite jej zwinięcie, do praktycznie niewidocznej formy. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się przy wąskich wnękach okiennych. 
  4. Moskitiery rolowane – ten typ moskitiery jest dedykowany do wnęk okiennych oraz drzwiowych. Możliwy jest jej montaż bezinwazyjny, bez uszkodzenia wnęki okiennej. Moskitiera rolowana jest wyposażona w mechanizm sprężynowy, który umożliwia płynne podnoszenie i opuszczanie siatki. Kaseta i prowadnice są wykonane z aluminium. Sama konstrukcja siatki jest niezwykle wytrzymała.