Plisy, czyli rolety plisowane, to osłony okienne, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem. I nie ma się czemu dziwić, bowiem tego typu roleta jest nie tylko wysoce funkcjonalna, ale także estetyczna. Dzięki niej możemy praktycznie dowolnie dopasować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Decydując się na zakup rolet harmonijkowych na wymiar, możemy także wybierać z bardzo szerokiej palety kolorów, dopasowując osłonę do aranżacji wnętrza. W jakich warunkach sprawdzą się najlepiej plisy okienne? Jakie mają atuty? Przedstawiamy!

Spis treści:

 

  • Rolety plisowane na wymiar – plusy rozwiązania
  • Zalety rolet harmonijkowych

 

Z wpisu dowiesz się, jakie są zalety rolet plisowanych, a także czy warto zdecydować się na gotowe rozwiązanie, czy może zamówić rolety na wymiar.

 

Rolety plisowane na wymiar – plusy rozwiązania

 

Przede wszystkim ogromnym atutem rolet plisowanych na zamówienie jest to, że możemy wybierać z bardzo wielu kolorów. Można wybrać plisy okienne z materiałów, które nie przepuszczają światła słonecznego, jak i półprzezroczystych. Istnieje możliwość zamówienia osłon w indywidualnym rozmiarze, który będzie dostosowany do wielkości posiadanego przez użytkownika okna. Plisy można stosować na okna dachowe, okrągłe, a także wszelkie inne nietypowe. 

 

Kupując rolety harmonijkowe, wcale nie trzeba decydować się na osłonięcie całych okien. Przewagą tych osłon jest fakt, że pozwalają na osłonięcie jedynie jego części. Co więcej, plisy okienne skutecznie chronią wnętrza przed nasłonecznieniem, a jednocześnie przepięknie się prezentują. Tego typu rolety nie posiadają wystającej części zwanej kasetą. Co to oznacza dla użytkownika? Nie ma problemu z otwieraniem okien. 

 

Zalety rolet harmonijkowych

 

Mówi się, że rolety plisowane mają wysokie ceny. Tymczasem, decydując się na zakup plis okiennych na wymiar, wcale nie musimy liczyć się z ogromnym kosztem. Wiele będzie zależeć od rodzaju materiału, wielkości rolety, a także tego, czy jest dobierana do okien o standardowych kształtach prostokątnych, czy innych kształtach nietypowych. Wycena jest jednak darmowa, dlatego warto z niej skorzystać.