Rolety plisowane to odmiana rolet wewnętrznych, które posiadają charakterystyczny, harmonijkowy kształt. To dlatego bardzo często są również określane jako rolety harmonijkowe. Zwijane są równolegle na całej długości. Z uwagi na swoją budowę i sposób użycia, plisy można montować na oknach ściennych, a także dachowych. Ze względu na swój uniwersalny charakter, a także wysoce estetyczny wygląd, coraz więcej osób wybiera plisy okienne do swoich wnętrz. Świetnie sprawdzą się one nie tylko w domach, ale także biurach, budynkach użyteczności publicznej, kawiarniach. Dobrym wyborem jest zakup rolet plisowanych na wymiar. Dzięki temu będą one idealnie dopasowane. A jak wybrać te idealne do salonu? Podpowiadamy!

Spis treści:

 

  • Jak dobrać rolety plisowane do salonu?
  • Zalety plis okiennych

 

Z wpisu dowiesz się, jak odpowiednio dobierać rolety plisowane do danego wnętrza oraz jakie zalety ma tego typu rozwiązanie.

 

Jak dobrać rolety plisowane do salonu?

 

Zanim wybierzemy dla siebie rolety plisowane, należy zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę oczekujemy od naszej osłony okiennej. Czy zależy nam na dekoracyjnym charakterze? A może chcemy, aby przede wszystkim chroniła salon przed nagrzewaniem się? Jeśli mamy problem ze zbyt dużym nasłonecznieniem, warto wybrać plisy okienne z zewnętrzną powłoką ?perlex?, srebrzystą, odbijającą promienie słoneczne. Dzięki ogromnemu wyborowi tkanin o różnej gęstości można wybrać ciemne lub  jasne kolory, które np. sprawią, że we wnętrzu nadal będzie jasno, jednak ograniczymy ilość promieni słonecznych. 

 

Plisowana roleta jest dobrym wyborem wtedy, gdy nie chcemy osłaniać całego okna, a jedynie jego część. Współcześnie plisy zastępują nam niegdyś popularne zazdrostki. Ich ogromnym atutem jest funkcjonalność. Samą osłonę dobieramy do aranżacji wnętrza. Na szczęście, zamawiając rolety na wymiar, mamy do wyboru niemal całą paletę barw. 

 

Zalety plis okiennych

 

Oprócz wyżej wymienionych zalet, warto dodać także fakt, że w przypadku, gdy zamawiamy rolety plisowane na wymiar u producenta, możemy liczyć na najwyższą jakość w rozsądnej cenie. Wbrew pozorom, tego typu osłony okienne wcale nie są drogie, a wycena jest bezpłatna, dlatego bez wątpienia warto z niej skorzystać.