Panel Track

panel track na wymiar

Panel Track – zasłony panelowe, to skrzyżowanie verticali z roletami i zasłonami. Określane też jako Panele Japońskie lub Żaluzje Panelowe. Mogą zasłaniać duże połacie okien. Jest to bardzo efektowna, nowoczesna i elegancka forma zasłaniania okien, nawiązująca do ruchomych, przesuwnych ścianek działowych w japońskich domach.

Panel Track, Panele Japońskie – Są to wolnowiszące pasy materiału o szerokości od 40 do 120 cm. przesuwające się wzdłuż, po wielotorowej szynie (od 2 do 5 torów).

Panel Track może się zsuwać w jedną stronę, lub rozsuwać na boki jak kurtyna. Można montować je we wnękach okiennych, na ścianie nad oknem, lub na suficie.

Wykonujemy na wymiar i montujemy u klientów

Zachęcamy do wstępnej wyceny poprzez e-mail.

Przyjeżdżamy do klienta z wzornikami, mierzymy, wyceniamy, przyjmujemy zamówienie. Po wykonaniu towaru przyjeżdżamy na montaż.

panel track - panele japońskie
panel track na wymiar

Panel Track na wymiar – szczegóły wykonania

Panel Track może być wykonany w różnych konfiguracjach.
Panele mogą zsuwać siew jedną stronę, lub rozsuwać ze środka na boki.

Szyna po których poruszają się panele materiału mogą być 3-torowe, 4-torowe i 5-torowe.
Na jednym Panel Tracku może być od 3 do 9 paneli materiału.

Maksymalna możliwa do wykonania szerokość Panel Track to nawet 8 metrów, z szyną 5 torową dzieloną na 9 paneli (powyżej 4,5 m. szyna łączona z dwóch części).

Skrajny panel materiału pozostaje nieruchomy, a reszta paneli się na niego zsuwa,
lub dwa skrajne panele po bokach, w układzie, w którym poszczególne panele rozsuwają się od środka na boki.

Szerokość całego Panel Track może być zbliżona szerokością do całego otworu okiennego/drzwiowego, lub jeżeli jest miejsce można zrobić dużo szerszy panel track, tak aby skrajny panel, lub dwa skrajne panele po bokach, które pozostają nieruchome (reszta paneli materiału się na nie zsuwa) nie zasłaniały światła okna, przejścia, tylko znajdowały się obok otworu – na ścianie.
Wysokość – najczęściej wysokość pomieszczenia – z reguły panel track montuje się do sufitu nad otworem okiennym, lub na ścianie nad otworem okiennym.

żaluzja panelowa - panel track

Jak działa Panel Track | Panele japońskie

Do wyboru jest ilość torów szyny Panel Track, a co za tym idzie, na ile części ma się panel track składać – ile elementów ma się zsuwać, oraz czy mają zsuwać się na jedną stronę, czy np. rozsuwać na dwie strony od środka na boki.

Zawsze panel skrajny – ten na który przesuwa się reszta, jest stały.
Czyli jeżeli np. mamy sytuację w której są tylko 4 panele i mają rozsuwać się na dwie strony, to dwa środkowe przesuną się na dwa skrajne i to wszystko. Jeżeli cały panel track ma tylko przykrywać otwór okienny – nie wychodzić na ściany obok otworu, to okno będzie zawsze w połowie zasłonięte, co może rodzić problemy np. z otwieraniem.

Przy szerokości całkowitej drzwi balkonowych np. około 180 cm, w momencie gdy chcemy aby po rozsunięciu się panele całkowicie odsłoniły okno (muszą wjechać na ścianę obok, tam gdzie jest skrajny stały panel) Panel Track dzielony na 4 panele odsuwane na boki powinien mieć całkowitą szerokość około 370 cm. Lub Podzielony w podobnym układzie na 6 paneli, całkowita szerokość około 300 cm. (więcej ale węższych paneli zajmie mniej miejsca po bokach).
Jeżeli miałby się zsuwać na jedną stronę i po zsunięciu panele materiału miałyby nie przeszkadzać w otworze okiennym to całkowita szerokość przy podziale na 4 panele to około 260 cm. (jeden panel obok otworu).
Zawsze ostatni panel jest nieruchomy i zasłania sobą to co jest za nim.

Po wstępnej wycenie e-mailem, przyjeżdżamy na miejsce, na pomiar, wybór tkanin i konsultacje.

Panel Track nazywane jest też czasem jako panele japońskie lub żaluzje panelowe – są to te same produkty o kilku różnych nazwach.

Poniżej ilustracja schematu działania Panel Track

schemat działania ilustracja

Kliknij zdjęcie aby powiększyć: