Rolety plisowane do okien trójkątnych – skośnych – trapezowych

plisy do okien skośnych

Plisowane rolety do okien skośnych i trójkątnych, oraz trapezowe, wykonujemy na wymiar, na zamówienie i z montażem u klienta. Rejon działania: Warszawa, Sulejówek i okoliczne miejscowości.

Są to produkty wysokiej jakości.
Rolety plisowane unosząc się – otwierając, składają materiał w harmonijkę.
Materiały są wysokiej jakości, można je prać według naszych instrukcji.

Wykonujemy rolety do okien trójkątnych, w formie trójkąta prostokątnego, trójkąta równoramiennego, oraz rolety do okien ze skosem u góry okna. Wykonujemy również rolety do okna trapezowego – w formie trapezu

Roleta plisowana do okna trójkątnego

Wykonujemy na wymiar. Plisowana roleta do okna trójkątnego w formie trójkąta prostokątnego. Jest to roleta mocowana do listew przyszybowych okna. Jest roletą wolnowiszącą, bez prowadzenia bocznego, które w tym przypadku jest niewykonalne ze względu na kształt i sposób działania rolety plisowanej.
Plisa otwiera się – podnosi za pomocą mechanizmu sznurkowego umieszczonego w najwyższym punkcie. Odchylamy do siebie sznurek i pociągamy w dół, wtedy roleta unosi się – otwiera. Pracuje po wycinku koła i profil dolny poziomy unosząc się, zbliża się do profilu górnego ukośnego pracując na zawiasie w miejscu styku profilu skośnego z profilem dolnym poziomym. Sposób działania można zaobserwować na poniższych zdjęciach.

Do wyboru oczywiście kolorystyka profili aluminiowych.
Rodzaj materiału również można wybrać spośród szerokiej palety tkanin o różnych właściwościach.
Uwaga. Maksymalny wymiar skosu nie może przekroczyć 150 cm abyśmy mogli wykonać plisę skośną z naszą pełną gwarancją.
Kąt pochylenia skosu nie może przekroczyć 50 stopni.

Roleta do okna trójkątnego równoramiennego oraz trapezowego

W przypadku rolety okna w formie trójkąta równoramiennego, jest to plisa, roleta plisowana, zasłaniająca okno, od dołu do góry i kilka centymetrów na samym wierzchołku pozostaje nieosłonięte, także plisa tego typu ma w zasadzie formę trapezową. Podnosimy roletę – zasłaniamy, chwytając za uchwyt umieszczony na górnym krótkim profilu, plisa zasłania okno od dołu do góry.
Możemy wykonać również roletę tego typu do okna w formie trapezu równoramiennego. W takim przypadku obsługa – podnoszenie i opuszczanie plisy odbywa się przy pomocy uchwytu na górnym profilu, lub za pomocą mechanizmu sznurkowego, w obydwu przypadkach plisa zasłania okno od dołu do góry.

Maksymalny wymiar w jakim możemy wykonać taką roletę to szerokość podstawy nie przekraczająca 120 cm w przypadku okna trójkątnego i 150 cm w przypadku trapezu.

Roleta plisowana do okna ze skosem trapezowa

Plisowane rolety ukośne wykonujemy na wymiar, na zamówienie.

Rolety do okien skośnychtrapezowych są roletami wolnowiszącymi, plisowanymi, zazwyczaj mocowanymi do listew przyszybowych ramy okiennej.
Dlatego to roleta wolnowisząca, bez prowadzenia bocznego, ponieważ nie ma możliwości tego wykonać w tym przypadku, ze względu na skos i sposób działania, unoszenia plisy.

Plisa tego typu, ze skosem, posiada dwa mechanizmy podnoszenia i opuszczania. Jeden mechanizm unosi część prostokątną, a potem drugi, umieszczony na drugim końcu, po przeciwnej stronie, w najwyższym punkcie, otwiera część trójkątną – skośną.
Mechanizmy działają w ten sposób: odchylamy do siebie końcówkę sznurka i pociągamy w dół – roleta plisowana się unosi, tak samo część ukośna rolety, z tym że część skośna pracuje po wycinku koła, cała roleta składa się, podchodzi do góry, do profilu skośnego (na zawiasie).
Poniżej na poszczególnych zdjęciach można to zaobserwować.

Części rolety skośnej plisowanej są przedzielone profilem, część ukośna – trójkątna i część prostokątna, profil jest taki jak na końcach tej plisy – górnym skośnym i dolnym poziomym.
Profile mogą mieć różne kolory – według naszej palety, w tym drewnopodobne

Są to jedyne możliwe do wykonania rolety do okna ukośnego. Należy jednak pamiętać o ograniczeniach. Rolety plisowane do okien skośnych możemy wykonać z pełną gwarancją do maksymalnego wymiaru części ukośnej 150 cm.
Kąt nachylenia skosu nie może być większy niż 50 stopni.
W ofercie posiadamy oczywiście wiele materiałów do wyboru, o różnych kolorach, właściwościach, wzorach i wyglądzie.

Jak działamy

Plisy – rolety plisowane do okien o nietypowych kształtach wykonujemy na wymiar, na zamówienie i montujemy u naszych klientów.

Obszar naszego działania to Warszawa, Sulejówek i okoliczne miejscowości.

Wykonujemy wstępne wyceny poprzez e-mail.

Szczegóły: Jak działamy – kliknij tutaj

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć:

Nasz sklep internetowy

Jeżeli jesteś z poza naszego rejonu działania, lub chcesz zamówić, ale zamontować sobie we własnym zakresie.

Plisy ukośne i trójkątne do kupienia również w naszym sklepie internetowym i samodzielnego montażu. Zapewniamy instrukcje pomiaru i montażu, wykonujemy na wymiar i wysyłamy.

Więcej informacji na stronach sklepu – kliknij w poniższy przycisk