Rolety plisowane cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wszystko ze względu na to, że należą do jednych z najbardziej funkcjonalnych osłon okiennych. Jednocześnie prezentują się bardzo estetycznie. Dzięki szerokiej ofercie istnieje możliwość dopasowania plis do aranżacji przestrzeni. Dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować?

Spis treści:

  • Zalety rolet plisowanych
  • Czy warto wybrać plisy?

Z wpisu dowiesz się, czy dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na zakup plis, jakie zalety mają rolety plisowane oraz gdzie można je zastosować.

Zalety rolet plisowanych

Po pierwsze, największą zaletą plis, czyli plisowanych rolet, jest ich ogromna funkcjonalność. Mają one szeroki wachlarz zastosowania. Można je wykonać w dowolnym kształcie, dlatego sprawdzą się nawet w przypadku okien okrągłych. Po drugie, nadają się do okien dachowych. Wszystko ze względu na to, że można je zamontować pod każdym kątem.

Czy warto wybrać plisy?

Po trzecie, żaluzje plisowane mają dwa ruchome profile. Dzięki temu można przesuwać plisę w dwóch kierunkach. W zależności od indywidualnych potrzeb, zasłaniamy okno wyłącznie od góry lub tylko od dołu. Ochraniamy się w ten sposób przed nadmiernym wpadaniem promieni słonecznych do pomieszczenia, a jednocześnie nie rezygnujemy z naturalnego światła.

Po czwarte, plisy wysokiej jakości bardzo łatwo można utrzymać w czystości. Istnieje możliwość ich czyszczenia na sucho, jak i na mokro. Przed czyszczeniem trzeba jednak dokładnie przeczytać instrukcję dołączoną przez producenta.

Ostatnim argumentem przemawiającym za tym, aby zdecydować się na zastosowanie plis, są walory estetyczne. Plisy są po prostu niezwykle eleganckie. Wpływają na klimat danego pomieszczenia, czyniąc je wyrafinowanym.  Do wyboru jest naprawdę szeroka paleta kolorystyczna, dlatego można dobrać do aranżacji, decydując się na podobne barwy lub sprawić, że plisa będzie kontrastującym, ciekawym elementem. Trendy się zmieniają, jednak efektowna plisa nigdy nie wyjdzie z mody.