Plisy, czyli rolety plisowane, cieszą się rosnącą popularnością ze względu na to, że są estetycznym, a zarazem wysoce funkcjonalnym rozwiązaniem. Rolety te zwijają się zarówno do góry, jak i do dołu. To dlatego pozwalają na odpowiednie dopasowanie ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. Żaluzje plisowane można zamontować nawet na nietypowych oknach, np. oknach dachowych czy o oryginalnym kształcie. Do jakich pomieszczeń wybierać plisy? Podpowiadamy!

Spis treści:

  • Uniwersalne osłony okienne – plisy
  • W jakich pomieszczeniach sprawdzą się rolety plisowane?

Z wpisu dowiesz się, do jakich aranżacji wnętrz warto wybrać żaluzje plisowane, a także poznasz zalety rolet plisowanych.

Uniwersalne osłony okienne – plisy

Warto wiedzieć, że plisowane żaluzje są bardzo uniwersalnymi osłonami okiennymi. Oznacza to, że plisy można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Szczególnie dobrze zaprezentują się jednak w jasnych i nasłonecznionych przestrzeniach, w których spędzamy dużo czasu w ciągu dnia. Żaluzja plisowana sprawdzi się wtedy, gdy nie zależy nam na całkowitym zaciemnieniu, lecz na regulowaniu ilości wpadających promieni słonecznych. 

Plisy gwarantują bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o regulację. Nie są montowane na górze skrzydła okna, jak tradycyjne rolety. Roletę harmonijkową można przesuwać w dowolny sposób. W zależności od potrzeb pozostawiamy nieosłoniętą przestrzeń od dołu i od góry okna. Możemy osłonić się przed promieniami słońca, ale nie zasłaniamy całego okna. To idealny wybór do domowego biura, salonu, jadalni. 

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się rolety plisowane?

Plisowana roleta może być również wykorzystana w pomieszczeniach, gdzie są okna o niestandardowych kształtach. Dzięki swojej specyficznej budowie dopasowują się do każdego okna – nawet takiego o niestandardowych kształtach, np. trójkątnego czy okrągłego. Są również doskonałym wyborem, gdy zależy nam na zaciemnieniu okien na poddaszu. Przylegają do szyby, dlatego można z nich wygodnie korzystać.