Ile kosztują plisy? Faktem jest, że każdy, kto myśli o zakupie osłon okiennych, z pewnością zwraca uwagę na ich koszt. Poszczególne typy rolet różnią się od siebie ceną, dlatego warto w pierwszym kroku oszacować budżet, jaki możemy przeznaczyć na zakup rolet plisowanych. Na ostateczny koszt wpływa kilka czynników, które omawiamy poniżej.

Spis treści:

  • Typ rolety a cena
  • Wpływ materiału rolety plisowanej na jej cenę
  • Wymiar okien a koszt plis

Z wpisu dowiesz się, co wpływa na ostateczny koszt rolety plisowanej, a także jakie czynniki brać pod uwagę, podczas wyboru odpowiednich plis.

Typ rolety a cena

Cena rolety plisowanej zależy przede wszystkim od jej rodzaju. Naturalne jest, że im mniej skomplikowany model, tym będzie on tańszy. Ma to związek z mechanizmem rolety oraz sposobem jej montażu, który jest mniej wymagający. Na pierwszy rzut oka możemy zauważyć, że często najtańsze są rolety mini, których produkcja i montaż są mniej skomplikowane niż np. rolety w kasecie z prowadnicami.

Rolety plisowane również różnią się między sobą, dlatego cena będzie uzależniona od konkretnego typu plis. Rozwiązanie to stale zyskuje na popularności i jest nieco droższe od tradycyjnych rolet mini.

Wpływ materiału rolety plisowanej na jej cenę

Kolejnym elementem, który ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o ostateczny koszt rolet plisowanych, jest materiał, na który się zdecydujemy. Droższe są przeważnie plisy, które są wykonane z naturalnych materiałów. Nie musi być to jednak regułą. Im wyższa jakość zastosowanych materiałów, tym wyższa będzie cena i odwrotnie.

Z wyższym kosztem wiąże się także zakup plis z materiałów dekoracyjnych. Mogą to być materiały ozdobione wzorem, tłoczone, w nietypowych kolorach. Niektóre rolety plisowane są dostępne jedynie na specjalne życzenie. W takim przypadku cena rolety plisowanej także może być wyższa.

Podobnie będzie również wtedy, gdy wybieramy materiały mające spełniać określone funkcje. Droższe od standardowych są plisy wykonane z tkaniny podgumowanej bądź zaciemniającej. Są jednak przeważnie tańsze niż rolety dzień noc, gdzie uszycie tkaniny stanowi kluczowy element osłony okiennej – składa się z pasów wykonanych z dwóch rodzajów materiałów odpowiadających za jej funkcjonalność.

Wymiar okien a koszt plis

Czynnikiem wpływającym na cenę rolet plisowanych jest wymiar okien. Tutaj zasada jest niezwykle prosta: im większe okno, tym wyższy będzie koszt rolety. Wszystko ze względu na to, że na plisę potrzebujemy wtedy więcej materiałów i tkanin. Droższe będą również plisy na okna o niestandardowym kształcie lub wymiarze.

Powyższe wskazówki z pewnością rozwieją wątpliwości odnośnie do ceny rolet plisowanych. Warto jednak zdecydować się na indywidualną wycenę, która jest bezpłatna. Dzięki temu dowiemy się, jaki budżet należy przeznaczyć na zakup plis oraz, na czym możemy ewentualnie oszczędzić, aby nie stracić na jakości. Często niestandardowy kolor czy wzór sprawia, że cena plisy jest wyższa. Minimalistyczne barwy sprawdzą się w wielu wnętrzach, więc jeśli planujemy często zmieniać wystrój, być może będzie to lepszym rozwiązaniem.