Montaż plis okiennych bywa wyzwaniem dla osób, które robią to po raz pierwszy. To dlatego krok po kroku wyjaśniamy, jak zamontować plisy w oknie dachowym lub w klasycznym oknie w dowolnym pomieszczeniu.

Spis treści:

  • Jak zamontować plisy w oknie dachowym
  • Jak zamontować plisy na okno

Jak zamontować plisy w oknie dachowym

Plisy do okien dachowych są częstym wyborem, gdyż zapewniają pełen komfort użytkowania poddasza. Co więcej, pozwalają na kontrolowanie intensywności i kierunku padania światła bez wpływu na jego naturalną barwę. To istotne, jeśli pracujemy przy komputerze lub chcemy obejrzeć telewizję. Plisy do okien dachowych poleca się szczególnie do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, gdyż są one wysoce odporne na wilgoć. By zamontować plisy w oknie dachowym, mierzymy szerokość szyby. Kolejno mierzymy jej wysokość. Następnie postępujemy zgodnie z informacjami znajdującymi się w instrukcji. Warto jednak montaż plis okiennych powierzyć specjalistom, którzy nie tylko wykonają plisy na wymiar, ale także odpowiednio je zamontują.

Jak zamontować plisy na okno

Plisy najlepiej się prezentują, gdy są zamontowane w świetle szyby. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Możemy zdecydować się na bezinwazyjny montaż plis, bez wiercenia otworów. W takich przypadkach niezbędne są różnego rodzaju mocowania. Możemy zdecydować się m.in. na zaczep, który jest nakładany na ramę okna, a następnie doginany na żądaną grubość ramy. Alternatywą jest przykręcane mocowanie bezinwazyjne – w tym przypadku plisa pracuje poza światłem szyby. Niektóre mocowania nieinwazyjne są przykręcane do ramy okna, wtedy plisa pracuje w świetle szyby. Chcąc zamontować plisy okienne na stałe i mieć gwarancję, że będą odpowiednio funkcjonować, warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy, która wykona dla nas plisy na wymiar, a następnie odpowiednio je zamontuje. Montaż plis wcale nie jest prostym zadaniem, dlatego czasami warto porzucić samodzielne działania i zlecić je doświadczonym fachowcom z odpowiednią wiedzą.