Jakie rolety do sypialni wybrać? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób podczas dekorowania wnętrza, jakim jest sypialnia. Ich wybór to mimo wszystko bardzo ważna kwestia. Od transparentności, jakości materiału, a nawet koloru będzie zależał nasz komfort snu. Warto się więc zagłębić w ich rodzaje, by wybrać takie, które będą zarówno ozdobą sypialni, jak i odpowiednio ją zaciemnią. 

Spis treści: 

  • Rolety w sypialni – funkcjonalność
  • Jaki typ rolet do sypialni?
  • Jaki kolor rolet do sypialni?
  • Na jaką transparentność rolet postawić?

Z tego wpisu dowiesz się o funkcjonalności rolet w sypialni, jakiego typu są najlepsze, jakie kolor rolet sprawdzi się najlepiej oraz na jaką transparentność rolet postawić. 

Rolety w sypialni – funkcjonalność

Rolety w sypialni to już standard, ale nie zawsze nasz wybór kierowany upodobaniami okazuje się dobry. Rolety w takim pomieszczeniu, jakim jest sypialnia, powinny mieć kilka znaczących cech. Ich najważniejszym zadaniem jest ochrona przed światłem oraz zapewnienie dyskrecji. Rolety powinny być dopasowane do wnętrza i jego stylu. 

Jaki typ rolet do sypialni?

Przy wyborze rolet do sypialni nie powinniśmy zawężać poszukiwań tylko do klasycznych rolet. Warto w przypadku sypialni rozważyć takie rodzaje rolet jak rzymskie czy dzień i noc, dzięki którym możemy regulować zaciemnienie. Rolety rzymskie dodadzą sypialni stylu i smaku oraz wizualnie sprawią, że pokój będzie przytulny. 

Jaki kolor rolet do sypialni?

Sypialnia to przede wszystkim miejsce odpoczynku dlatego idealnie sprawdzają się w niej neutralne barwy. Intensywne kolory i wzory rozpraszają nas i obciążają wnętrze. Co ciekawe zbyt bystre rolety, czy wystrój mogą powodować problemy z zaśnięciem. Okna są ważnym elementem każdego pomieszczenia, dlatego ważne, by dobrać do nich odpowiednio rolety. Zły wybór może zaburzyć najpiękniejszy wystrój i co gorsze sen. Rolety do sypialni powinny być z grubego materiału, aby dobrze zaciemniały wnętrze. Dzięki temu będziemy mogli spokojnie spać nawet w ciągu dnia. 

Na jaką transparentność rolet postawić?

Jeśli sypialnia w ciągu dnia jest pokojem użytku domowego, warto wybrać rolety z łączonych materiałów, czyli dzień i noc. Gdy rolety się rozsunie, przepuszczają one światło, za to po zsunięciu całkowicie je blokują. Odpowiedni materiał rolet to klucz do sukcesu dobrego wyboru. Nieprześwitujący materiał będzie tłumił światło, zapewni nam pełną prywatność, ale także odetnie sypialnie od świata zewnętrznego. Do snu wiele osób potrzebuje całkowitej ciemności, światło zaburza przecież produkcję melaniny, a wstające słońce często budzi nad ranem. Odpowiednio dobrana roleta zapewnia w sypialni całkowitą ciemność i komfort snu. Nie straszną będzie nam jakiekolwiek światło. To zadanie spełni idealnie dobrana transparentność rolety i dobry materiał.