Zarówno rolety, jak i żaluzje zyskują coraz większą popularność. Przede wszystkim doceniamy je w okresie letnim, gdy nadmierne promienie słoneczne utrudniają nam pracę czy odpoczynek. Roleta jest bardzo funkcjonalna, a dodatkowo przepięknie się prezentuje. Ze względu na dużą różnorodność mamy możliwość dopasowania rolety do stylu naszego pomieszczenia. Choć mogłoby się wydawać, że rolety da się zamontować samodzielnie, w rzeczywistości nie jest to takie proste. Czy konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy?

Spis treści:

  • Czy można samodzielnie montować rolety i żaluzje?
  • Dlaczego odpowiedni montaż ma znaczenie?

Z wpisu dowiesz się, czy można zdecydować się na samodzielny montaż rolet.

Czy można samodzielnie montować rolety i żaluzje?

Choć rolety i żaluzje można zamontować na własną rękę, nie poleca się tego robić. Do produktów są dołączone instrukcje, jednak – choć czynności mogą wydawać się proste – przypadkowo można uszkodzić osłonę okienną. Jeśli skorzystasz z pomocy wyspecjalizowanej ekipy, możesz mieć pewność, że wszystko będzie działać dokładnie tak, jak należy.

Dlaczego odpowiedni montaż ma znaczenie?

Nieprawidłowy montaż może sprawić, że roleta będzie krzywo się zwijać, będzie narażona na uszkodzenia. Trzeba dodatkowo pamiętać, że jeśli dojdzie do uszkodzenia rolety podczas samodzielnego jej zakładania, producent może nie uznać nam późniejszej reklamacji. Wysokiej jakości roleta to inwestycja na długi czas, dlatego warto mieć pewność, że działa prawidłowo.