Wiosenna czy letnia pogoda sprawia, że od razu stajemy się bardziej pozytywnie nastawieni do życia. Korzystamy z uroków słońca, wietrząc nasze domy i mieszkania. Niestety, faktem jest, że ciepłe miesiące mają swoją nieco mniej przyjemną stronę. Mowa o owadach, które pojawiają się nie tylko w ogrodach, ale i w naszych domach, utrudniając codzienne funkcjonowanie. Na szczęście rozwiązaniem jest moskitiera. Do wyboru mamy wiele rodzajów moskitier, jednak to właśnie te plisowane cieszą się sporym zainteresowaniem ze względu na swoją estetykę. Co trzeba o nich wiedzieć?

Czy warto kupić moskitiery?

Moskitiery plisowane skutecznie pozwolą uporać się z problemem insektów w domu, a jednocześnie nie wpłyną negatywnie na wystrój pomieszczeń. Konstrukcja moskitiery jest praktycznie niewidoczna, więc nie zaburza wyglądu elewacji. Główną zaletą moskitiery plisowanej jest to, że skutecznie łączy ochronę przed owadami z nowoczesnym designem, a także innowacyjnymi rozwiązaniami montażowymi czy konstrukcyjnymi. Bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku drzwi i okien o sporych powierzchniach. Moskitiery plisowane sprawiają, że niepożądane insekty w żaden sposób nie odbiorą nam radości z ciepłych, słonecznych dni.

Wysoce estetyczne rozwiązanie

Moskitiery plisowane mogą poszczycić się innowacyjną konstrukcją, która gwarantuje pełną ochronę przed owadami. Jednocześnie jest to estetyczne i dyskretne rozwiązanie. Budowa tego rodzaju moskitiery opiera się na dwóch aluminiowych prowadnicach, które są odporne na czynniki atmosferyczne. Mocowane są do fasady budynku bądź witryny drzwiowej. Zaletą jest to, że moskitiera posiada niskoprogową konstrukcję. To ważne, gdy w domu mieszkają dzieci lub osoby starsze, które poruszają się na wózkach. Wysoki próg mógłby być przeszkodą w swobodnym poruszaniu się. W przypadku moskitiery plisowanej ten problem znika. Harmonijkowa budowa sprawia, że moskitiera plisowana nie zajmuje wiele miejsca, co często bywa kłopotliwe w przypadku moskitier ramkowych.

Moskitiery plisowane – zalety

Oprócz wyżej wymienionych zalet, warto dodać, że moskitiery plisowane bardzo dobrze sprawdzą się jako uzupełnienie drzwi balkonowych i tarasowych – przesuwnych bądź otwieranych. Po otwarciu moskitiera zajmuje niewiele miejsca we wnętrze, nie przeszkadza i jest całkowicie złożona. Po zamknięciu skutecznie zapobiega przedostawaniu się insektów do wnętrz. Do wyboru jest szary lub czarny kolor siatki, a także kolory standardowe profili moskitiery: biały, ciemny brąz, antracyt, oraz drewnopodobny złoty dąb. Moskitiera plisowana jest wysoce odporna na uszkodzenia. Nie ogranicza w żaden sposób funkcjonalności drzwi, na których została zamontowana. Jednocześnie moskitiery plisowane są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.