Wiele osób staje przed dylematem – co wybrać – plisy czy rolety? Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Jeśli zależy nam na tym, by nasze mieszkanie było piękne i funkcjonalne, warto dobrze przemyśleć ten wybór. Rolety dzień noc oraz plisy należą do najpopularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o kreację wystroju okien. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią aranżację dla siebie.

Plisy czy rolety dzień noc

Dlaczego właściwie decydujemy się na plisy czy rolety dzień noc? Przede wszystkim ze względu na światło oraz ciepło, które jest wytwarzane przez słońce. O ile na ogół bardzo je lubimy, czasami naprawdę potrafi uprzykrzyć nam życie. Szczególnie wtedy, gdy panuje upał, a zaduch staje się nie do wytrzymania. Czasami promienie słoneczne mogą nam świecić prosto w oczy, co uniemożliwia zaśnięcie czy obejrzenie filmu. Podobnie może być w przypadku księżyca lub ulicznych lamp. Lub też potrzeba osłonięcia się od wzroku ciekawskich. Rozwiązaniem problemu mogą być rolety plisowane lub rolety dzień noc.

Czym są plisy okienne?

Plisy okienne to inaczej przesłona okienna, dzięki której możliwe jest regulowanie ilości światła, które wpada do wnętrza. Do dyspozycji mamy precyzyjny mechanizm składania i rozkładania poszczególnych części przesłony. Ogromną zaletą jest naprawdę spora możliwość regulacji.

Rolety plisowane montuje się najczęściej do listew przyszybowych okna. Znajdują się one tuż przy szybie, dlatego w żaden sposób nie utrudniają korzystania z okna, nie muszą się zwijać w wystającą kasetę. Plisowany materiał można szybko i bezproblemowo zdjąć przed umyciem okien. Dodatkowy plus jest taki, że plisa nie odstaje od okna i trzyma się sztywno na całej wysokości, dlatego nie będzie powiewać, gdy okno będzie otwarte.

Rolety harmonijkowe skutecznie chronią pomieszczenia przed nadmiarem promieni słonecznych, lub wzrokiem ciekawskich.
Plisa umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu okna w zależności od aktualnej potrzeby, możemy płynnie przesłonić, lub odsłonić dowolnej wielkości fragment, lub całą szybę, od dołu w górę, tylko środek, lub z góry do dołu. Do wyboru jest mnóstwo kolorów, ciekawych struktur czy faktur materiałów, oraz różny stopień ich przezierności, od tkanin przypominających firankę do takich przez które nie przenika światło.

Rolety okienne dzień noc

Rolety okienne dzień noc składają się najczęściej ze specjalnej rolki w kasecie, którą umieszcza się u góry okna oraz prowadnic, które biegną wzdłuż linii szyby. Materiał nie powiewa, gdy okno jest otwarte, dlatego można je dowolnie i swobodnie zamykać oraz otwierać. Rolety dzień noc pozwalają na regulację ilości światła, które wpada do pomieszczenia. Są funkcjonalne i prezentują się bardzo estetycznie.

Wiele osób zastanawia się na czym polega fenomen rolet dzień noc. Tkanina jest podzielona na poziome pasy ? przejrzyste i kryjące – o różnym stopniu przepuszczalności światła. Za pomocą łańcuszka możemy dowolnie, płynnie opuszczać lub podnosić materiał, tym samym zwiększać bądź zmniejszać intensywność wpadającego światła, lub całkowicie zamknąć, lub otworzyć (zwinąć, lub rozwinąć) roletę.

Plisy czy rolety opinie

Zaletą plis okiennych jest możliwość przesuwania tkaniny we wszystkie strony oraz ogromna funkcjonalność. Z kolei rolety dzień noc to bardzo dobry wybór dla osób, które cenią sobie indywidualny charakter wnętrz, niebanalny klimat oraz jednoczesne zachowanie dozy funkcjonalności.

Sprawdź: https://sklep.roletypremium.pl/