Szeroki wybór rolet na rynku sprawia, że coraz trudniej nam zdecydować się na jedną opcję. Możemy łatwo i szybko kupić rolety przez Internet, co dodatkowo stwarza nowe możliwości. Jeśli zastanawiacie się, jakie zalety mają plisy, a jakie rolety dzień noc, oraz które z nich wybrać do jakiego wystroju, warto posilić się informacjami od profesjonalistów, którzy rozwieją wątpliwości na temat plisy czy rolety dzień noc?

Spis treści:

  • Zalety rolet plisowanych
  • Zalety rolet dzień-noc
  • Jak dokonać wyboru między plisami a roletami dzień noc?

W poniższym wpisie zapoznasz się z informacjami na temat rolet plisowanych oraz rolet dzień noc. Poznasz zalety obu produktów oraz znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak dokonać między nimi wyboru.

Zalety rolet plisowanych

Jak wiemy, pod pojęciem „rolety” doszukać się możemy wielu różnych rodzajów. Rolety są doskonałą alternatywą dla żaluzji czy choćby dobrze nam znanych firanek. Jednym z popularnych i lubianych rodzajów rolet są tzw. „plisy”. Wybierając rolety plisowane, decydujemy się na znaczące zaciemnienie pomieszczenia. Jest to szczególnie przydatne latem, ponieważ dodatkowo ochładza pokój. Plisy wykonywane są z wysokogatunkowych materiałów, dzięki czemu są niezwykle trwałe. Przez długi czas zachowują one swoje właściwości estetyczne, nie szarzejąc i nie blaknąc przez działanie warunków atmosferycznych. Wybór rolet plisowanych, to wybór funkcjonalności z wysoką estetyką i pięknem.

Zalety rolet dzień-noc

W ostatnim czasie popularnym systemem osłony okiennej oferowanym na rynku są rolety dzień-noc. Inna nazwa tych rolet, z którą się możecie spotkać to rolety duo. Tkanina, z której roleta jest wykonana, nie jest jednolita. Oznacza to, że wykorzystuje się tu układanie naprzemiennie poziomych pasów z cienkiego i grubego materiału. Właśnie ten efekt tworzy dzień oraz noc. Rozwijając i zwijając odpowiednio te rolety uzyskujemy różny stopień przyciemnienia pomieszczeń. Jednym z największych plusów rolet dzień-noc jest ich niebanalna estetyka. Ciekawy efekt wizualny sprawia, że chętnie wybiera się je do salonu. Prosta konstrukcja zapewnia łatwość w montażu i użytkowaniu. Oferowane na rynku rolety dzień-noc z łatwością dopasujesz do wymiarów okna, a szeroki wybór wzorów i kolorów pozwoli Ci uzyskać efekt elegancji i wysokiej estetyki.

Jak dokonać wyboru pomiędzy plisami a roletami dzień-noc?

Popularność obu tych wariantów rolet sprawia, że wybór wcale nie wydaje się oczywisty. Oba warianty możemy montować na dowolnym typie okna i tak naprawdę tylko od nas zależy, gdzie je umieścimy. Jeśli chodzi o trendy w modzie, dużo częściej spotyka się w salonach rolety dzień-noc. Ich niezwykły efekt wizualny jest ciekawym dodatkiem do dużych okien i jasnych pomieszczeń. Z łatwością można użyć ich również w wejściach na taras, które często spotyka się w salonach dużych domów. Jeśli chodzi o wykorzystanie rolet plisowanych, idealnie sprawdzą się w kuchni oraz łazience. Jeśli światło pada tylko w jednej części okna, lub chcemy zasłonić kawałek szyby, pozostawiając trochę jasności – wybierzmy plisy. Są łatwe w obsłudze i niezwykle przydatne wszędzie tam, gdzie nie musimy zakrywać dostępu światła w całości.

Sprawdź: https://sklep.roletypremium.pl/