Świetną alternatywą dla żaluzji okiennych czy tradycyjnych rolet stanowią rolety plisowane, czyli tzw. plisy. W porównaniu do standardowych rolet lub innych przesłon okiennych, stanowią one również element dekoracyjny, który przykuwa uwagę w pomieszczeniu. Plisy są także łatwiejsze do utrzymania w czystości. Coraz więcej osób wybiera plisowane rolety do mieszkań i domów, ale także biur, restauracji, kawiarni czy hoteli. Stanowią one skuteczną ochronę przed światłem, a jednocześnie gwarantują estetyczny wygląd. Co istotne, rolety harmonijkowe można zastosować na oknach każdego rodzaju: standardowych, dachowych oraz o nietypowych kształtach.

Spis treści:

Dlaczego warto zdecydować się na rolety plisowane?
Plisy okienne i ich zalety

Z wpisu dowiesz się, dlaczego rolety harmonijkowe są dobrą alternatywą dla tradycyjnych rolet oraz jakie zalety mają plisy okienne.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety plisowane?

Przede wszystkim rolety plisowane są łatwiejsze w montażu niż tradycyjne rolety czy żaluzje. Bardzo dobrze komponują się z listwami umieszczonymi przy szybach, a także na nich samych. Co więcej, rolety plisowane można również zamontować bezinwazyjnie na ramie okna. Wystarczą dodatkowe uchwyty. Ze względu na to, że plisy są wykonywane z materiałów o rozmaitych barwach, z powodzeniem można je dopasowywać do każdego rodzaju wnętrza.

Decydując się na harmonijkowe rolety, w kilka chwil możemy odświeżyć wygląd salonu, sypialni, kuchni czy jadalni. Ogromnym atutem jest możliwość dopasowania przepuszczalności światła. Rolety plisowane, czyli bardzo efektowne harmonijki, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Łączą funkcjonalność żaluzji z eleganckim wyglądem zasłon. Jeśli wybierzemy plisy na wymiar, dopasujemy je do okien o nietypowych kształtach czy rozmiarach.

Pomiarów dokonujemy ze względu na rodzaj montażu. Dobrze jest zatrudnić do tego celu profesjonalistę. Wtedy możemy mieć pewność, że wybrana roleta plisowana stuprocentowo spełni nasze oczekiwania.

Plisy okienne i ich zalety

Plisy okienne to wyjątkowe przesłony okienne. Pozwalają na skuteczne regulowanie ilości światła wpadającego do wnętrza. Do dyspozycji użytkownika jest wygodny mechanizm składania i rozkładania poszczególnych części przesłony. Gdy zamontujemy rolety plisowane do listew przyszybowych, nie utrudnimy sobie w żaden sposób możliwości korzystania z okna. Plisy nie muszą się zwijać w kasetę. Materiał można w kilka chwil zdjąć, jeśli zechcemy umyć okno. Plisa nie odstaje od okna, nie będzie też powiewać, gdy okno zostanie uchylone.

Harmonijkowe rolety skutecznie ochronią pomieszczenia przed wzrokiem ciekawskich i nadmiarem promieni słonecznych. Plisa pozwala na zasłonięcie dowolnego fragmentu okna. W zależności od potrzeb przesłaniamy lub odsłaniamy fragment szyby bądź całą szybę. Możemy to robić od dołu w górę, z góry do dołu lub przesłonić jedynie sam środek. Wybierając rolety plisowane od producenta, stawiamy na najwyższą jakość w rozsądnej cenie.