Plisy okienne (rolety harmonijkowe) są dostępne w wielu rozmaitych wariantach kolorystycznych i w dowolnym wymiarze. Produkujemy plisy na wymiar. Ogromnym atutem jest to, że plisy pozwalają na niemal dowolną regulację. Mogą być zwijane do góry bądź zarówno do góry, jak i na dół. Dzięki temu możliwe jest zasłonięcie wybranego fragmentu szyby. Odpowiednio dobrane plisy okienne zwiększą komfort wypoczynku w domowych przestrzeniach. Jakie plisy wybrać?

Spis treści:

  • Czym są plisy do okien?
  • Dlaczego warto wybrać plisy okienne?
  • Rolety plisowane a estetyka

Z wpisu dowiesz się, co to są plisy okienne, jakie mają zalety i wady oraz kiedy warto się na nie zdecydować.

Czym są plisy do okien?

Plisy do okien to nowoczesne przesłony z materiału zwijanego w charakterystyczną harmonijkę. Mogą służyć zarówno do dekoracji pomieszczeń, jak i zaciemnienia. Najczęściej plisy do okien wykonuje się z tworzyw sztucznych, np. poliestru. Rolety plisowane pozwalają na jednoczesne rozwiązanie wielu problemów. Przede wszystkim zaciemniają wnętrze w dokładnie takim stopniu, w jakim sobie życzymy. Unikamy kłopotliwych refleksów światła na ekranie komputera czy telewizora, a jednocześnie nie odcinamy się od dopływu naturalnego światła. Z tego powodu coraz częściej wybiera się plisowane rolety do wnętrz.

Dlaczego warto wybrać plisy okienne?

Plisy do okien rozwiązują problem z drażniącym promieniowaniem słonecznym. Są zwijane dwukierunkowo, dlatego pozwalają na bardzo dokładne przysłonięcie fragmentu okna na wybranej wysokości. Nie trzeba przestawiać mebli, szukać odpowiedniej pozycji do pracy. Wystarczy dopasować wysokość rolety plisowanej. Nie tracimy na oświetleniu – jedynie zapewniamy sobie idealne warunki do pracy czy wypoczynku. Roleta harmonijkowa reguluje dostęp światła, a jednocześnie pozwala na optymalne zaciemnienie pokoju. W zależności od rodzaju plisy oraz jej grubości dowolnie zacieniamy wnętrze. Co istotne, można stworzyć nawet idealną ciemność w środku dnia.

Niektóre plisy okienne umożliwiają dodatkowo regulację temperatury w pomieszczeniach. W upalne dni odbijają promienie słoneczne, a zimą utrzymują we wnętrzu ciepło. Warto również dodać, że plisy do okien to nie tylko estetyczna przesłona, która wyróżnia się ponadprzeciętną funkcjonalnością, ale także sposób na zapewnienie sobie prywatności. Wścibski wzrok sąsiadów czy przechodniów już nie będzie problemem.

Rolety plisowane a estetyka

Bez wątpienia można liczyć na wyjątkowe walory dekoracyjne plis okiennych. Rolety harmonijkowe dostępne są w wielu wzorach oraz wariantach kolorystycznych. Dzięki temu bez trudu dopasujemy plisę okienną do stylu pomieszczenia. W sypialniach i wnętrzach, w których wypoczywamy, sprawdzą się plisy okienne w stonowanych barwach, np. beż, grafit, odcienie zieleni czy błękitu. Wzorzyste plisy okienne będą głównym elementem dekoracyjnym w salonach, kuchniach czy jadalniach. Ich dobór musi być przemyślany, aby zagwarantowały nam wiele korzyści. Na szczęście oferta jest różnorodna, więc nie stanowi to problemu.