Plisy okienne zdobywają coraz większą popularność. Osoby, które poszukują praktycznych, a jednocześnie nieszablonowych osłon do swoich wnętrz, zgodnie twierdzą, że to właśnie rolety plisowane są w stanie zapewnić i jedno, i drugie. Co więcej, sprawdzają się one w przypadku okien o niestandardowych kształtach. Będą również odpowiednie wtedy, gdy posiadamy okna dachowe, na których trudno zamontować tradycyjne rolety czy żaluzje. Do jakich wnętrz pasują plisy okienne?

Spis treści:

 

  • Czym są plisy okienne?
  • Do jakich wnętrz pasują rolety plisowane?

 

Z wpisu dowiesz się, czym są plisy na okna oraz kiedy warto się na nie zdecydować.

 

Czym są plisy okienne?

 

Rolety plisowane, które są także nazywane roletami harmonijkowymi, to rodzaj osłon okiennych wykonanych z tkaniny. Zakładane są na wewnętrznej stronie okna. Plisy okienne swoim wyglądem przypominają harmonijkę, którą można niemal dowolnie zwijać i rozwijać na pożądaną wysokość. Ogromnym atutem rolet plisowanych jest to, że nie muszą osłaniać całego okna. Roleta jest zamontowana na specjalnych listwach, dlatego można odsłaniać szybę od góry lub od dołu. Nie ma łańcuszków czy sznureczków, dlatego używanie rolety jest banalnie proste. Okienne plisy sprawiają, że można swobodnie regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia, a także rozpraszać je. 

Do jakich wnętrz pasują rolety plisowane?

 

Wybierając plisy okienne na wymiar, można wybierać z wielu kolorów i rozmiarów. Dzięki temu kupujemy uniwersalną, wysokiej jakości dekorację do każdego wnętrza. Do wyboru są rolety harmonijkowe w odcieniach ciepłych i chłodnych. Przesłony wykonywane na zamówienie to gwarancja idealnego dopasowania do danego okna. To szczególnie ważne, gdy chcemy dobrać rolety plisowane do okien nietypowych. Na naszej stronie internetowej znajduje się instrukcja dotycząca tego, jak zmierzyć okno pod roletę. Wystarczy podać wymiary okna, aby skorzystać z darmowej wyceny. Dzięki temu wiadomo, na jaki ewentualny koszt się przygotować.