Rolety dzień noc skutecznie rozjaśniają lub zaciemniają salon. Cenione są ze względu na to, że są niezwykle praktyczne, proste w obsłudze, a jednocześnie bardzo efektowne. Zachwycają trwałością i wyjątkowym efektem w dowolnym pomieszczeniu w Twoim domu czy mieszkaniu.

Skąd się wzięły rolety dzień noc?

Rolety dzień noc to doskonała odpowiedź na potrzeby wymagających osób. Łączą w sobie najważniejsze funkcje zasłon, tradycyjnych rolet oraz żaluzji. To dlatego jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie dla każdego!

Dlaczego rolety dzień noc przypominają zasłony? Wykonane są z solidnego, niezwykle trwałego materiału. Do wyboru jest mnóstwo struktur, wzorów, barw, dlatego bez trudu można dopasować rolety do wystroju dowolnego pokoju w pokoju i mieszkaniu.

Rolety dzień noc porównuje się także do żaluzji. Wszystko dlatego, że wykonane są z naprzemiennie połączonych ze sobą zaciemniających i transparentnych pasów. Porównuje się to do lamel standardowych żaluzji. Co nam daje tego typu układ? mamy możliwość idealnego regulowania światła, które wpada do pomieszczeń. Dowolnie sterujemy układem pasów w ten sposób, by do danego pomieszczenia wpadało jak najwięcej światła słonecznego. Oczywiście możliwe jest także stworzenie półmroku. Można też całkowicie zamknąć lub całkowicie odsłonić okno, lub możliwa jest płynnie regulowana każda pozycja pośrednia.

Porównanie do tradycyjnych rolet

Rolety dzień noc są dostępne w trzech wersjach – jako mini rolety, rolety wolnowiszące lub rolety w kasecie [z prowadnicami]. Ostatnie rozwiązanie cechuje się stabilnością, odpornością na uszkodzenia, oraz ponadprzeciętną trwałością. Kaseta wygląda bardzo estetycznie, więc nie zaburza wystroju wnętrza. Co więcej, chroni materiał rolety przed osiadaniem kurzu.

Dodatkowym plusem rolet dzień noc z prowadnicami jest zachowanie całkowitej prywatności. Należy podkreślić, że materiał całkowicie przylega do płaszczyzny skrzydła okiennego dlatego żadne nieestetyczne prześwity nie mają miejsca. Jest to bardzo pożądana cecha szczególnie w przypadku okien uchylnych.

Dodatkowa zaleta rolet

Ważne, by dodać, że rolety dzień noc zachwycają niepowtarzalnymi efektami świetlnymi. Filtrowane światło słoneczne sprawia, że w mieszkaniu jest niezwykle klimatycznie. Ogromnym atutem jest także łatwość sterowania pasami. W razie potrzeby możemy stworzyć w czterech kątach wyjątkową atmosferę, zachować kontrolę nad ilością wpadającego światła, chronić prywatność.