Jeśli sprawdzimy trendy wnętrzarskie z ostatnich sezonów, z pewnością zauważymy, że od dawna rządzi przede wszystkim prostota. Oszczędność ozdób i drobiazgów, stonowane kolory, inspiracja naturą – to kluczowe frazy, które trzeba wziąć pod uwagę, urządzając mieszkanie czy dom. Idealnie w ten kierunek wpisują się rolety dzień noc. Czym się wyróżniają i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czym są rolety dzień noc?

Zanim zdecydujemy się na rolety dzień noc, warto wiedzieć, co odróżnia ten rodzaj rolet od klasycznych rozwiązań. Przede wszystkim są to poziome pasy na tkaninie. Tradycyjne rolety tkaninowe pozwalają na zmianę dopływu światła do pomieszczenia dzięki temu, że podczas opuszczania bądź podnoszenia przysłaniają mniej lub bardziej okno. Jeśli chodzi o rolety dzień noc, sterowanie oświetleniem jest zaprojektowane na nieco innym poziomie – zarówno przez podnoszenie i opuszczanie samego materiału, jak i ruch pasm o różnym stopniu przezroczystości względem siebie. Warto zauważyć także istotną różnicę w strukturze tych rolet. W roletach dzień noc tkanina jest nawijana na wał nie w jednym, lecz w dwóch warstwach równoległych.

Stylowe rolety dzień noc

Jeśli zdecydujemy się na rolety dzień noc, czeka na nas bogactwo kolorów do wyboru. Możemy zdecydować się na gładkie, uniwersalne tkaniny w wielu wariantach kolorystycznych. Produkt ten doskonale wygląda w kuchni, sypialni czy salonie. Coraz częściej rolety dzień noc są także wybierane do biur. To idealna propozycja dla osób, które chciałyby znaleźć alternatywę dla firan i zasłon. Przede wszystkim rolety dzień noc to estetyczne rozwiązanie, które dodaje wnętrzom elegancji i klasy. Jeśli zdecydujemy się na delikatny odcień siateczki, roleta da optymalny dostęp do światła dziennego, a jednocześnie możemy czuć się swobodnie w swoich wnętrzach.

Ważny jest nie tylko wybór tkaniny, ale także sam sposób montażu. Rolety dzień noc poleca się montować np. do ramy okna, w kasecie z aluminium. Idealnie dobrana roleta, która będzie skrojona na miarę oczekiwań, sprawi, że każde okno będzie prezentować się nienagannie. Dodatkowy atut to możliwość zakupu rolet w kasecie w kilku wariantach kolorystycznych poza tradycyjnym białym. Gdy kaseta jest wyposażona w boczne prowadnice, sprawia, że niezależnie od tego, czy jedynie uchylimy okno, czy zdecydujemy się na jego pełne otwarcie, nawet przy silniejszym podmuchu wiatru, roleta pozostanie na swoim miejscu. Bez wątpienia jest to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę.