Rolety coraz częściej są wybierane do domów i mieszkań. Zapewniają ogromną funkcjonalność, a jednocześnie wyglądają bardzo stylowo. Jeśli mamy nietypowe okna, można pokusić się o zakup rolet na wymiar. Tego typu rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet. Dlaczego warto zdecydować się na zakup osłon okiennych na wymiar?

Spis treści:

  • Rozwiązanie dopasowane do potrzeb
  • Estetyka wykonania rolet wewnętrznych

Z wpisu dowiesz się, dlaczego warto wybrać rolety okienne na zamówienie oraz jakie ma zalety tego typu rozwiązanie.

Rozwiązanie dopasowane do potrzeb

Jeśli decydujemy się na zakup rolet w supermarketach, musimy liczyć się z faktem, że są one produkowane masowo. Mają pasować na wiele, więc nie będą idealne. Rolety na zamówienie są nieco inne. Dopasowane są do dokładnych rozmiarów okna, odpowiednio przylegają, spełniają swoje zadanie. Nie ma tutaj miejsca na nieestetyczne prześwity. Są one rozwiązaniem skrojonym na miarę potrzeb. Co istotne, funkcje rolet nie ograniczają się jedynie do przyciemniania. Rolety na wymiar pozwalają na określenie strony sterowania. Dzięki temu nie będzie ona przeszkadzała w korzystaniu z samego okna. Spełni nasze indywidualne oczekiwania. Można także dopasować model do potrzeb danego pomieszczenia. Przykładowo, rolety dzień noc doskonale sprawdzą się w sypialni.

Estetyka wykonania rolet wewnętrznych

Gotowe rolety, które znajdziemy w sklepach, nie dają nam możliwości wyboru. Ich cena jest niższa, jednak materiały także należą do niższej półki. Rolety, które wykonujemy na zamówienie, dają możliwość wyboru tkaniny, faktury, kolorystyki i innych detali. Wszystkie te elementy przekładają się później na trwałość osłony okiennej. Przez to produkt staje się integralną częścią okna. Niektóre pomieszczenia wymagają użycia specjalnych produktów, dzięki którym wnętrze nabierze specyficznego charakteru. Przykładowo, w sypialni lub pokoju dziecięcym można zastosować rolety z tkaniny zaciemniającej. Szczegółowe informacje znajdują się przy każdym produkcie.