Plisowane rolety to połączenie funkcjonalności i estetyki. Pięknie wyglądają w oknach, są uzupełnieniem pomieszczenia i nadają mu szyku. Ponadto rolety plisowane dają pełną kontrolę nad światłem słonecznym i prywatnością. Są coraz popularniejszym rozwiązaniem w domostwach. Rolety plisowane jakie wybrać i co najważniejsze dlaczego? Postaramy się to wyjaśnić!

Spis treści:

  • Czym są plisowane rolety?
  • Zalety plisowanych rolet
  • Jak dobrać plisy?
  • Dlaczego warto wybrać plisy?

Z poniższego wpisu dowiesz się, czym są plisowane rolety, jakie są ich zalety, dlaczego warto wybrać akurat plisy i jak dobrać plisy do okna. 

Czym są plisowane rolety?

Rolety plisowane to funkcjonalne osłony okienne. Można je zamówić na wymiar, dzięki czemu będą perfekcyjnie dopasowane do naszych okien. Są uniwersalne i charakteryzują się kształtem harmonijki. Równolegle na całej długości można je zwijać. Modele są bardzo zróżnicowane, więc można wybierać w różnych materiałach, kolorach i stylach. 

Zalety plisowanych rolet

Dzięki temu, że rolety plisowane są harmonijkowe, możemy zaciemniać wybraną powierzchnię, zasuwając je na odpowiednią część okna. Jest to ogromna funkcjonalność. Dzięki precyzji, jaką dają rolety plisowane, nie musimy w ciągu dnia rezygnować z naturalnego światła, jednocześnie ograniczając promienie, które mogą utrudniać pracę czy odpoczynek. Szeroki wybór rolet plisowanych pozwala na dopasowanie ich do każdego wnętrza. Są estetyczne i wykonane z materiałów najwyższej jakości.

Jak dobrać plisy?

Roleta plisowana skrojona na miarę naszych oczekiwań powinna mieć odpowiednio dopasowana szerokość i wysokość do naszego okna. Te wymiary powinny być takie same jak szyby okiennej. Co ważne plisowane rolety nie mają sznurków – łańcuszków, więc rodzice małych dzieci mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech. Rolety plisowane to funkcjonalność i dekoracja w jednym. Są świetną alternatywą dla firan i zasłon. Wybór kolorów i wzorów oraz materiałów jest bardzo duży, więc każde wnętrze może mieć odpowiednio dopasowaną roletę plisowaną, na przykład dla małych pomieszczeń poleca się jasne plisy, poza tym w większości pomieszczeń będą sprawdzać się te w jasnych kolorach. 

Dlaczego warto wybrać plisy?

Warto wybrać rolety plisowane, ponieważ mają dwa ruchome profile. Właśnie ten aspekt pozwala na przesuwanie ich w dwóch kierunkach. Można zasłonić tylko górę lub tylko dół okna w zależności od potrzeb i natężenia promieni słonecznych. W ten sposób właśnie możemy pozbyć się rażącego słońca i nie rezygnować z naturalnego światła, a ponadto według uznania roletę plisowaną możemy zapewnić sobie komfort prywatności. Rolety plisowane czyści się łatwo, można to robić zarówno na sucho, jak i na mokro. Należy przed czyszczenie zapoznać się ze wskazówkami od producenta. Plisy przemawiają również walorami estetycznymi. Są proste i eleganckie, nie przytłaczają pomieszczenia. Można dobrać je do aranżacji, wybrać neutralne kolory lub takie, które będą kontrastować z pomieszczeniem.