Nie ulega wątpliwości, że rolety należą do najbardziej popularnych osłon okiennych. To dlatego do wyboru mamy szeroką paletę różnorodnych rolet. Na ich tle wyróżniają się plisy, czyli rolety plisowane. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim to, że dają wiele możliwości regulacji wpadającego światła. Rolety plisowane jako alternatywa dla tradycyjnych osłon okiennych sprawdzają się znakomicie. Składają się z dwóch ruchomych profili, więc można je zwijać od dołu oraz od góry. Materiał nie roluje się, lecz składa w charakterystyczną harmonijkę. Dlaczego jeszcze warto postawić na plisy?

Spis treści:

  • Dlaczego warto zdecydować się na rolety plisowane?
  • Praktyczne i dekoracyjne plisy

Z wpisu dowiesz się, jakie zalety mają plisowane rolety, dlaczego warto zdecydować się właśnie na nie, wybierając osłony okienne. 

Dlaczego warto zdecydować się na rolety plisowane?

Plisowane rolety mogą osłaniać jedynie wybraną część okna. To dlatego użytkownik ma ogromną dowolność, jeśli chodzi o regulowanie wpadającego do pomieszczenia światła. Można bez trudu osłonić wzrok przed promieniami bez konieczności zasłaniania całej powierzchni okiennej. Plisy pozwalają nadal cieszyć się naturalnym oświetleniem czy widokiem za oknem.

Rolety plisowane umożliwiają również zapewnienie sobie prywatności. Skutecznie zasłonią wnętrze domu przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów. Wystarczy rozwinąć plisy na odpowiedniej wysokości, nie trzeba chować się w ciemnościach. 

Praktyczne i dekoracyjne plisy

Rolety plisowane to nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim dekoracyjne osłony okienne. Charakterystyczna harmonijka sprawia, że wyglądają bardzo oryginalnie. Plisę można dowolnie ułożyć na skrzydle okna. Przykuwa uwagę, a jednocześnie pozwala użytkownikowi cieszyć się ogromną funkcjonalnością. Należy podkreślić, że roleta plisowana jest wysoce wytrzymała. Wykonano ją z materiałów najwyższej jakości, więc posłuży przez długi czas. Proponujemy rolety plisowane w najróżniejszych kolorach, dlatego z łatwością można dopasować je do aranżacji wnętrza.