Rolety plisowane to bardzo nowoczesne i funkcjonalne osłony okienne. Istnieje możliwość zamówienia rolet na wymiar, dzięki czemu uzyskujemy rozwiązanie skrojone na miarę oczekiwań. Czy warto zdecydować się na plisy? Jakie zalety ma tego typu rozwiązanie? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Jakie zalety mają plisy okienne?
  • Żaluzje plisowane jak je dobrać?

Z wpisu dowiesz się, jakie są atuty rolet plisowanych oraz dlaczego warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie w domu czy mieszkaniu.

Jakie zalety mają plisy okienne?

Możemy zaciemnić wyłącznie wybraną powierzchnię, co przekłada się na ogromną funkcjonalność. Tego typu rozwiązanie sprawia, że możliwe jest osłonienie się przed promieniami słonecznymi, które utrudniają pracę czy odpoczynek, a jednocześnie nie musimy rezygnować z naturalnego światła. Plisy są niezwykle precyzyjnie wykonane. To dlatego mechanizm umożliwia na wybiórcze zasłonięcie okna. Plisowana roleta może pełnić funkcję zazdrostek, czyli np. zasłaniać wyłącznie dolną część okna.

Rolety plisowane dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego bez trudu można je dostosować do klimatu danego wnętrza. Są starannie wykonane, z najwyższej jakości materiałów. To dlatego będą cieszyć swoją estetyką przez długi czas.

Żaluzje plisowane jak je dobrać?

Szerokość i wysokość plis powinna być taka, jak szerokość i wysokość szyby okiennej. Dzięki temu uzyskamy roletę plisowaną skrojoną na miarę oczekiwań. Co więcej, plisy okienne są wspaniałą ozdobą salonu, pokoju dziecięcego, kuchni, jadalni. Nie mają zwisających sznurków, dlatego rodzice małych dzieci nie muszą się obawiać o ryzyko połknięcia niewielkich elementów. Jeśli zależy Ci na tym, aby w Twoich oknach pojawiły się dekoracyjne, a zarazem funkcjonalne osłony, rolety plisowane będą strzałem w dziesiątkę! To dobra alternatywa dla firan czy zasłon. Do wyboru jest całe mnóstwo kolorów.