Plisy okienne, zwane również roletami harmonijkowymi, dostępne są w najróżniejszych wariantach kolorystycznych. Można zdecydować się na rolety plisowane na wymiar, dzięki czemu będą idealnie dopasowane. Co ważne, plisy na okna można montować na kilka sposobów. Mogą one być zwijane do góry lub zarówno do góry, jak i w dół. To właśnie ta różnorodność sprawia, że żaluzje plisowane można dopasować do każdego okna i wnętrza. Co trzeba wiedzieć o roletach plisowanych?

Spis treści:

  • Czym są plisy okienne?
  • Zalety rolet plisowanych
  • Praktyczne i stylowe żaluzje plisowane

Z wpisu dowiesz się, czym są plisy na okna, jakie mają zalety i wady oraz dlaczego warto się na nie zdecydować. 

Czym są plisy okienne?

Żaluzje plisowane to nowoczesne i stylowe osłony okienne z materiału zwijanego w harmonijkę. Doskonale nadają się do zapewnienia intymności w domach i mieszkaniach. Regulują ilość światła wpadającego do pomieszczenia, a także pełnią funkcję dekoracyjną. 

Zalety rolet plisowanych

Plisy okienne cieszą się rosnącą popularnością z kilku powodów. Przede wszystkim pozwalają na zaciemnienie wnętrza dokładnie w takim stopniu, w jakim potrzebujemy. Możemy ograniczyć ilość promieni słonecznych, które padają na ekran komputera, a jednocześnie nie musimy rezygnować z naturalnego oświetlenia. Żaluzja plisowana umożliwia również zapewnienie sobie intymnej atmosfery. 

Praktyczne i stylowe żaluzje plisowane

Roleta plisowana reguluje dostęp światła, a jednocześnie gwarantuje optymalne zaciemnienie pokoju. Do wyboru są plisy różnego rodzaju, dlatego zacienienie dopasowujemy do indywidualnych potrzeb. Żaluzje plisowane zwiększają komfort prywatności. Ochronią przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów. Im grubszy materiał, tym oczywiście więcej prywatności zagwarantują nam plisy. Ma to szczególne znaczenie w przypadku mieszkań na parterze czy w łazienkach. W zależności od umiejscowienia okna, wybieramy plisowane rolety w ciemnych barwach lub transparentne, które lekko rozpraszają światło.