Rolety rzymskie należą do niezwykle popularnych ozdób okiennych. Stosuje się je nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale także biurach, hotelach, apartamentach, restauracjach. Posiadają ogrom zalet, dlatego cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od wielu lat. Do niewątpliwych plusów należy ponadczasowa elegancja, łatwość w utrzymaniu w czystości, prosta obsługa systemu sterowania. Dlaczego jeszcze warto je kupić?

Rolety rzymskie – czy warto?

Każda roleta rzymska jest niezwykle wyjątkowa i efektowna. Jeśli w prosty sposób chcemy nadać wnętrzom klasy, rolety rzymskie będą trafnym wyborem. Jednocześnie sprawiają, że pomieszczenia stają się po prostu przytulne. Rolety rzymskie wykonuje się z wysokiej jakości tkanin. To dlatego zapewniają trwałość i bezawaryjność nawet przez długie lata.

Co więcej, do wyboru mamy naprawdę różnorodne rolety rzymskie, dlatego bez trudu można je dopasować do swoich potrzeb i stylistyki wnętrza. Decydujemy o kolorystyce, strukturze, wykończeniu materiału.

Gdzie i jak montowane są rolety rzymskie?

Rolety rzymskie najlepiej zaprezentują się w salonach i sypialniach. Montowane są do ściany, ramy okiennej lub sufitu. W tym celu wykorzystuje się specjalnie dedykowane uchwyty. Jeśli chodzi o elementy, które będą niezbędne do montażu rolet, są to:

  • kołki rozporowe o średnicy ok 6 mm i specjalne uchwyty – gdy decydujemy się na zamontowanie rolety rzymskiej na suficie lub ścianie,
  • uchwyty – jeśli wybieramy bezinwazyjny montaż rolety rzymskiej na skrzydle okna.

Rolety rzymskie w domu i mieszkaniu

Rolety rzymskie uznawane są za bardzo praktyczne osłony okienne. Nie ma się czemu dziwić, bowiem wyróżniają się bardzo prostym systemem sterowania. Podczas unoszenia materiał układa się w równe fałdy. W mechanizm wbudowany jest hamulec, dzięki któremu możliwe jest zatrzymanie rolety rzymskiej na dowolnie wybranej wysokości. Dodatkowy plus to łatwość w utrzymaniu w czystości. Wiele materiałów możemy po prostu wyprać w pralce. Istnieją również tkaniny, które bezproblemowo możemy prasować.